Ev dünyasında değişim zamanı!

Düzenlendiği her yıl uluslararası alanda büyük yankı uyandıran İstanbul Ev Tekstili Fuarı, 16-20 Mayıs 2012 tarihleri arasında CNR EXPO'da 18'inci kez düzenleniyor. Global ev tekstili ticaretine sağladığı katkıyla dünyanın en büyük furı olan Evteks'te, 1000'e yakın katılımcı firma 2000 markayla yer alıyor. 160 bin metre kare alanda gerçekleştirilen dev fuarda, dünyaca ünlü trend ajanslarından NellyRodi, ev tekstilinde 2013 trendlerini sergiliyor.

Evteks 18. İstanbul Ev Tekstil Fuarı, CNR Holding kuruluşu CNR Uluslararası Fuarcılık tarafından Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TETSİAD) desteğinde gerçekleştiriliyor. Fuarı; alım gruplarının zenginliği, katılımcı firmaların ürün çeşidi, yatarılan iş hacmi ve bir sonraki sezon trenleriyle dünya yakından takip ediyor. 
Ev tekstili ihracatının yarısından fazlası Evteks'te yapılıyor

6,5 milyar dolar olan Türk tekstil sektörü ihracatının yüzde 45’ini ev tekstili oluşturuyor. Türkiye bu oranla dünya ev tekstili pazarından yüzde 5 pay alıyor. 2023 ihracat hedefi 10 milyar dolar olan sektörün en büyük ihracat destekçisi konumundaki fuarda yapılan anlaşmalar yıl bazında değerlendirildiğinde, ev tekstili ihracatının yarısından fazlası İstanbul Evteks Fuarı’nda gerçekleşiyor.

48 ülkeden alım heyeti geliyor

İstanbul Ev Tekstili Fuarı'na Ekonomi Bakanlığı organizesinde 48 ülkeden alım heyeti geliyor. ABD, Almanya, Belçika, BAE, Çek Cumhuriyeti, Güney Afrika, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Letonya, Oman, Polonya, Rusya, Slovenya ve Ürdün fuara alım heyeti getirilen ülkeler arasında yer alıyor. 

Yurtdışından yoğun katılım

Evteks'e yurtdışından 190'ı aşkın firma katılıyor. Fuarın yurtdışı katılımcı ülkelerini İtalya, Fransa, İspanya, Almanya, Romanya, Belçika, Hindistan ve Amerika başta olmak üzere Avrupa ve Yakın Doğu ülkeleri oluşturuyor. 

İstanbul Ev Tekstili Fuarı'da yurtiçinden de Bursa ve Denizli başta olmak üzere Kayseri, Adana, İzmir, Ankara ve Diyarbakır'ın aralarında yer aldığı çok sayıda ilden firma stant açıyor.

Ev dünyasında değişim zamanı!

Yeni tasarımlarda tüm yıl boyunca, sınırları taşımak, bölünmüşlükten kurtulmak, klasik olanı silkelemek ve çözümlerle dolu bir etkiye doğru modernitenin içine itiliş ön plana geçiyor. NellyRodi tarafından hazırlanan 2013 ev tekstili trendinin ana konseptini “Değişim” oluştururken, “Hassas Rüya, Egzotik Pazar, Zengin Grafik, Zarif Değişim, Deniz Enerjisi ve Orman Ateşi”, bu değişimin temalarının birer parçası olacak: Gelenekselliğin kodları, Zarif Değişim’de daha az gelenekselleşerek ve Egzotik Pazar’da canlandırılarak yenilendi. 2013 ev dekorasyonlarında genellikle kişiliksiz olan tasarım evreni, Deniz Enerjisi’nde hareketlenecek ve Zengin Grafik’te şehvetlenecek. Doğa temaları, rustik bir havadan, zenginleştirilmek üzere Orman Ateşi'ne ve şiirselleştirilmek üzere Hassas Rüya’ya doğru hareket edecek.

Yorum Disqus Google

 
Top