Perdeler hanımların günlük hayatında önemli yer kaplayan eşyalardan birisidir. Gerekse görsel güzellik gerekse farklılık bayanların perde seçimindeki en büyük etkenlerden bir kaçıdır.

Perdeler evin görselliği ve dizaynı için en önemli eşyalardan birtanesidir. Bu yüzden perde seçimi yapılırken aceleci davranılmamalıdır alınacak perdeler uzun uzun incelenmelidir. Ülkemizde ortalama bir perde 5 ila 10 yıl arasında kullanılmaktadır.

Perde seçimi yapılırken halı ve mobilya uyumu mutlaka dikkate alınmalıdır. Halı ve mobilyalarda evimizin sürekli değişmeyen eşyalarındandır bu yüzden bu uyum çok önemlidir. Perde seçimi yapılırken odanın genişliği camların ölçüleride dikkate alınmalıdır.

Büyük camlara ağır desenli motifli perdelerin seçilmesi odanızı biraz daha zengin göstere bilir. Ufak camlarda ise rustik perde veya mekanizmalı perde tercih edilebilir..

Spor odalarda çicekli desenlerin yerine geometrik ve çizgili ürünlerin seçilmesi daha uygundur. Çocuk odalarında baskılı storlar ve tüller kullanılabilir.

Bu makale ELİF PERDE için özel kaleme alınmıştır..

Yorum Disqus Google

 
Top