Elif Perde RöpörtajEv tekstili sektöründe hızla gelişen yenilikleri sürekli takip eden bir firma olan ELİF PERDE 'nin sahibi
Mehmet Turan Felek ile bir röpörtaj gerçekleştirdik. Sektör dahil bir çok konuda konuştuk fikir aldık ve güzel bir söyleşi yaptık. Sizleri röpörtajımızla bırakıyoruz..

Merhabalar Turan bey kaç yaşındasınız nerelisiniz?

Merhaba tekrar hoş geldiniz. 1988 Kayseri doğumluyum  3 yaşımdan beri istanbuldayım.

Okul hayatınız nasıl geçti ne bölümü okudunuz ?

Okul hayatım istanbulda geçti. Liseyi Bağlar Lisesin okudum. Universiteyi ise Beykent Üniversitesinde okudum.

Sektöre Nasıl girdiniz Perdeyle nasıl tanıştınız ?

Mesleğimiz babamızdan bize kalma diyebiliriz. 10 Sene kadar babamın yanında hem okudum hem çalıştım ve yine onun sayesinde Elif Perde firmasını kurdum. Sizler aracılığı ile bir teşekkür daha edelim babamıza ..

Firmanız Hakkında bilgi verirmisiniz?

Babam Asya Mefruşat firmasını 1991 yılında bağcılarda malta durağında kurmuş ve sektöre atılmış. Ben ise Elif Perde'yi 2011 yılında kurdum.

Elif perde bir nevi Asya Mefruşat 'ın devamı diyebiliriz.

Sektörü Nasıl değerlendiriyorsunuz ?

Perde sektörü sürekli gelişen yeniliğe açık bir sektör. Bizde firma olarak sürekli bu yenilikleri takip ediyoruz ve müşterilerimize sunuyoruz.

Perdedeki diğer önemli bir noktada dikiş. Kumaş ne kadar iyi olursa olsun dikiş iyi olmadığı sürece kumaş kumaş olarak kalacaktır. Bu yüzden sektördeki en iyi terzilerle çalışmaktayız. Diğer önemli bir hususta Müşteri memnuniyeti en çok önem verdiğimiz diğer nokta bu.

Müşteri ne kadar memnun kalırsa bizde o kadar sevinçli ve memnun oluyoruz.

Sektörden Beklentileriniz neler ?

Az önce söylediğim gibi perde sektörü sürekli gelişmekte olan bir sektör. Zebra perdelerde bu sene yine iyi bir satış rakamı bekliyoruz. Ütü istemez perdelerin kullanımın artması bizleride çok sevindiriyor. Sektörden beklentilerimden biriside bu perdelerin dahada fazla artması..

Sektörden Şikayetleriniz neler?

Sektördeki en büyük şikayetim doğru düzgün reklam tanıtımlarının olmaması. Sektördeki büyük firmalar marka tanıtımına çok fazla önem vermiyorlar. Hiçbir televizyon kanalında doğru düzgün perde reklamı göremiyoruz.

En çok satışını gerçekleştirdiğiniz ürünler hangileri ?

En çok sattığımız ürünler genelde brode grubu ürünler. Kordone brodeler, Mat brodeler, Sakallı brodeler en fazla sattığımız perde çeşitleri. Bunların yanı sıra Kdk örme grublarıda en fazla tercih edilen ürünlerimiz arasında. Kumaşlarda ise simli jakarlı kumaşlar sık olarak tercih edilmekte. Mekanik perdelerde
ise zebra ve stor perdeler başı çekmekte nadirde olsa jaluzi perdelerde satılmakta.


Hangi Firmalar ve markalar ile çalışmaktasınız?

Verdi bayisi olduğumuz bir firma. Feleks de kendi üretimimiz olan markamız. Brillant, Brillife ve taç markalarının ürünlerinide satmaktayız.

Bunların dışında Carrline, Meissa ve Mays markalarının kartela olarak satışlarını gerçekleştirmekteyiz..

İnternet Siteniz hakkında bilgi verirmisiniz?

İnternet sitemiz firmamızın kurulmasından 4 ay sonra aktif hale geldi. 8 Tane internet sitesi ile faliyetlerimize devam etmekteyiz. Bu sitelerimizden en önemlilerini şu şekilde sıralaybiliriz.

www.elif-perde.com , www.elifhome.com , www.perde.tk , www.perdemodelleri.info.tr, www.perde.co.uk, www.perde.name.tr, www.elifperde.tk

Sitelerimize aylık 50bin civarında tekil ziyaretçi almaktayız. Firmamızın satışlarının bir kısmınıda internet satışları oluşturmaktadır. 2012 senesinde iyi bir satış yaptık 2013 senesinde inşallah daha iyi olur. İnternet sitelerimiz hakkında diğer önemli bir notkada Elifhome sitemiz.

Bu sitemiz üzerinden online olarak kredi kartı ile alışveriş yapılabilmekte.. Paket ürünlerin (Nevresim, Yatak örtüsü, Aksesuar, Bazı mekanik perde sistemleri) 'nin satışlarını bu sitemiz üzerinden yapmaktayız.

Bunların dışında Facebook ve Twitter üzerindende ürünlerimizi müşterilerimize tanıtmaktayız.

Verdiğimiz bilgiler ve söyleşi için teşekkür ederiz.

Asıl Elif Perde adına ben teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın..


Röpörtajı yapan : Burak Yılmaz ( Merterlife Dergisi )


Yorum Disqus Google

 
Top