İnsanlar sadece yaşadıkları yerleri şekillendirmez. Yaşadıkları yerlerde onları şekillendirir. Etrafımızdakı herşeyin bize bir geri dönüşü olur odamızın eşya düzeninden tutun da nevresimlerin, havluların, perdelerin rengine kadar. İşte bu yüzden evimize çok önem veririz.

Elif Perde'nin 2015 koleksiyonu sizler daha iyi ortamlarda yaşayın daha mutlu olun diye oluşturuldu. Çünkü bizim için değerlisiniz. İsterizki sizde evinizde değer verin.

Yeni koleksiyonumuzu incelerken günlük hayata dair ipuçları ve ayrıntılar göreceksiniz. Hayatınızı kolayaştırmanız dileği ile.. 2015 Perde Koleksiyonu


Zebra perdeler

Zebra desenine benzer yapısıyla bir çok mekanda karşılaştığımız zebra perdeler son dönemlerde şık mekanların vazgeçilmez ürünleri olarak karşımıza çıkıyor. Aynı anda hem perde hem güneşlik görevini yerine getirdiği için stor perde grubuna başka bir boyuz kazandırmıştır. İnce ve kalın kumaş bantlarından oluşan  bu perdelerin çalışma sistemi stor perde mantığındadır.
Hem kullışlı, hem pratik, hemde şık ve farkı bir dekorasyon yaratmak için kumaşındaki özellik ve görünüm nedeniyle uzun yıllar mekanları süslemeye devam edecektir.

Stor Perdeler

Dünya ev tekstilindeki yerini hızla alan stor perdeler, uzun yıllardır kullanılan klasik kumaş perdelerle aynı amacı üstlenerek  mekanlarımızın modern bir hava yakalamasını sağlar. Klasik polyester, sim, ve jakar grupları ile modern bir görünüm yaratır iken , ışığa duyarlı karatma grubu ile bir çok mekanda amaca hizmet eden ferah bir uygulama olarak karşımıza çıkar. Tarihte sadece karartma amacı ile savaş yıllarında kullanılan bu sistem günümüze uyarlanarak yaygın bir şekilde kullanılmaya başlamıştır. Kullanım kolaylığı açısından tüketicilerimizden yoğun talep gören bu mekanik sistemli perdeler yaylı, manuel ve uzaktan kumandalı sistemlerle hareket ettirilerek bir çok mekana hizmet etmektedir. Fazla toz almayan mekanlarda, talimatlara uygun kullanıldığu sürece ömrü 5 - 10 yıl arasında değişebilmektedir.  Nemli bir sünger yardımı ile düz bir zeminde ılık suyla kolayca temizlenebilir..
Katlamalı Mekanizmalı Perdeler

Bu mekanizmalar perdelik olarak üretilen her çeşit kumaşa ara çubuklarla sağlanan hareket kabiliyetine sahiptir. Perdelik olarak üretilen organze tüllerden kalın keten kumaşlara kadar, her türlü üründe kat kat toplanma etkisi verebilmektedir. Katlamalı perde oluşturabilmek için daha çok kullanılan mekanizmalar çubuklu ve çubuksuz plise stilinde yapılabilir. Kumaş ihtiyacının az olması ve pile yapmak söz konusu olmadığı için mekanizmalı perdeler, perde yenileme sıklığı fazla olan tüketicilerimiz için oldukça ekonomik olmakla beraber uygulandığı mekanlarda son derece şık bir görünüm katmaktadır.


Yorum Disqus Google

 
Top