Gelişmiş toplumların en büyük özelliği, ev ortamında gerçekleşen girişim sayısındaki artış. Türkiye’de de evden yapabilecek çok sayıda girişim var. Evi işyeri ortamına çevirmek için tek ihtiyacınız küçük ipuçları... Üstelik evden yapılacak işler örgü ve dikiş uğraşılarıyla sınırlı değil. Burada önerilen işler bir aile işletmesine dönüştürülebildiği takdirde başarı şansı vaat ediyor.

Baskı işi, ev ortamında kolayca yapılabiliyor; hem kazançlı hem de kolay. Bazı kimyasallarla çeşitli zeminler üzerine baskı yapmak zor değil, otomatik makineleri var ve çok küçük yer kaplıyor. Makineleri internet üzerinden kolayca sipariş etmeniz mümkün... “Engraving” veya “Easy imprinting” tanımıyla araştırma yapmak yeterli.

Ev işi çikolatalar yapmak şimdi çok gözde! “Bar” ve “tablet” kalıplarına dökülecek ev işi çikolata karışımlarını rahatlıkla satabilirsiniz. Çikolata üretiminde özel formüller kullanarak sıcaklık kontrol altına alınabiliyor, internet ortamı ise kendinize özgü geliştireceğiniz benzersiz çikolataların yapımı için iyi bir pazar yeri.ağırlık vermelisiniz. Örneğin “cam üzerine boyama” ve "lüle taşı işleme” gibi faaliyetler kazancınızı artırabilir.

Eğer eviniz bahçeliyse Japonların ünlü “bonsai” yetiştiriciliğini deneyebilirsiniz. Minyatür ağaçların her zaman pazarı var ve oldukça kazançlı bir uğraş... Ancak tekniğini çok iyi öğrenmeniz şart...

Cam işçiliği de evde yapılabilecek işler arasında. Satın alacağınız bardak ve cam objeleri “hızlı devirli el çarklarıyla” birer sanat eserine dönüştürmeniz mümkün. Aletlerin tümünü büyük nalbur marketlerden bulabilirsiniz. Eviniz bu iş sayesinde bir kristal sanat atölyesine dönüşebilir.

Yorum Disqus Google

 
Top