Japon perde; Dikey perdeye benzeyen bir perde türüdür. Modern görüntüleri ile tercih edilen perdelerdendir. Bu sistemde kumaş panel şeklinde muhtelif ebatta hazırlanır, taşıyıcı plakalara cırt tabir ettiğimiz kotexle tutturulur. Perdenin etek kısımlarında perdenin düzgün durmasını sağlayan statik boyalı alüminyum lamalar bulunur.

Bu lamalar perdede yuva açılarak katlamalı perde sisteminde olduğu gibi yuvaya geçirilir. Sistem bir ray üzerinde kumaşların sola sağa toplanması veya ortadan ikiye açılır şekilde hareket ettirilerek çalışır. Her iki şekilde üretilebilmektedir.

Mekanizma sistemi manuel olup perdenin sağ veya sol tarafında yer alan rayın içindeki sistemi hareket ettiren kumanda kordonu vasıtası ile yapılır. Hemen hemen her kumaştan japon sistemi perde yapılabilir. Apreli ya da ham kumaş kullanılabilir.

Panel perdelerin kumaşları özel olarak da üretilmekte olup üretici firma İsveç Almedahls firmasıdır. Kartelamızdaki bütün kumaşlar japon perde sisteminde kullanılabilir. Japon perde sistemi geniş umumi salonlar, konser salonları, villaların salonları, havuza açılan geniş kapılarda ve birçok mekanda rahatlıkla kullanılabilir. Kolay arıza yapmayan bir sistemdir.

Aşağıdaki Resimlerimizde Modern Japon Perde Modellerini görebilirsiniz..

Modern Japon Perde Modelleri
Modern Japon Perde Modelleri

Modern Japon Perde Modelleri

Yorum Disqus Google

 
Top